Darmowy katalog presell pages

Dezynsekcja

Zastosowanie dezynsekcji

Dezynsekcja – co to za usługa i jak jest przeprowadzana?

Dezynsekcja jest usługą wykonywają w momencie pojawienia się szkodników w  konkretnym miejscu. Przy użyciu odpowiedniego sprzętu i preparatów można pozbyć się ich skutecznie i bezpiecznie dla ludzi oraz zwierząt. Przeprowadzać ją należy jednak z głową!

Wiele wsi, a także miast mniejszych i większych boryka się z problemem szkodników, których rozwiązaniem jest dezynsekcja. Radom, Warszawa, Piaseczno, Kielce – między innymi to miasta, w których problem jest mocno nasilony. Niestety – ludzie często sami przyczyniają się do rozpowszechniania szkodników. Kupując tanie środki dezynsekcyjne z marketów i stosując je nieumiejętnie, bez podstawowej wiedzy, sprawiają, że dezynsekcja taka jest nieskuteczna, a oni przegrywają z owadami.

Metody dezynsekcji

Metody dezynsekcji dobiera się do konkretnego przypadku. Dobra firma DDD będzie starała się wybrać metody najbardziej wydajne, najmniej uciążliwe, ale przy tym stosunkowo tanie.

Najczęściej stosuje się:

  • zamgławianie ULV – metoda dezynfekcji polegająca na rozpyleniu preparatu w formie mgiełki o bardzo małych kroplach. Ma ona szereg zalet: jest bardzo dokładna, bowiem preparat jest wypuszczany pod ogromnym ciśnieniem i wypełnia każdą szczelinę pomieszczenia. Tym samym preparat jest równomiernie rozprowadzony, także w zakamarkach, które można by pominąć w przypadku oprysku grubokroplistego.
    Oprócz tego metoda ta nie moczy powierzchni, jest szybka i bardzo efektywna.
  • zamgławianie termiczne – metoda działająca na podobnej zasadzie, co zamgławianie ULV. Różnica jest taka, że mgiełka jest uzyskiwana przy pomocy wysokiej temperatury. Działanie jest podobne.
  • oprysk grubokroplisty – metoda najmniej dokładna, bo polegająca na ręcznym rozprowadzaniu preparatu trującego przy użyciu specjalnej lancy. Jest jednak wciąż często stosowana, ale jako metoda uzupełniająca, np. w miejscach trudno dostępnych, na mniejszych powierzchniach.

Jakie owady i gdzie usuwa się najczęściej dezynsekcją

Dezynsekcję można przeprowadzić w każdym przypadku, kiedy w danym miejscu pojawią się niechciane owady. Wykonuje się ją w mieszkaniach, w budynkach użyteczności publicznej, w sklepach, restauracjach, hotelach, magazynach.

Najczęściej pojawiają się obok ludzi, a więc i najczęściej są usuwane prusaki, karaluchy, pluskwy, osy, szerszenie, kleszcze, meszki, komary, muchy, wszy, pchły, mole ubraniowe, mole spożywcze, szubaki, mączniki, mrówki, pająki, rybiki cukrowe, trojszyki, żywiaki. Wszystkie da się bez problemu zwalczyć!

 

Przeczytaj również:

promocje bankowe

Promocje bankowe

Najbardziej aktualne promocje bankowe w Polsce Promocje bankowe to często poruszany w internecie wątek dotyczący dodatkowego źródła zarobków. Często portale finansowe przedstawiają […]