Darmowy katalog presell pages

Masaż chiński

masaż punktowy, masaż uciskowy, akupresura, medycyna wschodnia, medycyna chińska
Stosowanie masażu uciskowego
Masaż uciskowy zwany też akupresurą wywodzi się z Państwa Środka i jest stosowany od pięciu tysięcy lat. Masaż punktowy polega na stymulacji czyli uciskaniu konkretnych punktów na ciele, a konkretnie na meridianach. Meridianami nazywamy kanały energetyczne, którymi płynie energia w naszym organizmie.

W czasie zachwiania przepływu energii dochodzi do wystąpienia zaburzeń w organizmie, czego następstwem choroba. Medycyna chińska traktuje to zagadnienie całościowo, nie ma podziału na ciało i duszę. W akupresurze poprzez stymulacja konkretnych miejsc na ciele uaktywniamy przepływ energii i następuje równowaga sił życiowych.

Stosują akupresurę mamy możliwość samemu wpłynąć na nasze zdrowie i samopoczucie przy wykorzystaniu naturalnych możliwości naszego organizmu. Wykonując akupresurę wpływamy na ukierunkowanie niewłaściwie przepływającej energii. Medycyna chińska inaczej podchodzi do choroby i pacjenta niż medycyna akademicka czyli konwencjonalna. Medycyna akademicka skupia się na likwidowaniu objawów, a do samej choroby nigdy nie dociera.

Po podaniu lekarstwa ustępują objawy choroby, pacjent czuje się dobrze, ale schorzenie pozostaje nie wyleczone. Inaczej jest w medycynie wschodniej z której to wywodzi się akupresura. Uciskając ręką konkretne miejsca na ciele dochodzi do udrożnienia przepływu energii życiowej i korzenie choroby wraz z objawami zostają zlikwidowane. Niesłychanie prosty i skuteczny sposób, by bez pomocy medykamentów i lekarzy przywrócić zdrowie i dobre samopoczucie.